Home / News / 2 MAJA – ŚWIĘTO FLAGI I DZIEŃ POLONII I POLAKÓW ZA GRANICĄ

2 MAJA – ŚWIĘTO FLAGI I DZIEŃ POLONII I POLAKÓW ZA GRANICĄ

W dniu dzisiejszym na całym świecie obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą – polskie święto państwowe obchodzone od 2002, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, z inicjatywy Senatu RP, w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność oraz przywiązanie do Polskości, a także pomoc Ojczyźnie w najtrudniejszych momentach.

W tym roku Dzień Polonii i Polaków za Granicą obchodzony jest po raz osiemnasty.

Z okazji naszego święta, Zarząd Polskiego Klubu w Denver składa wszystkim członkom oraz przyjaciołom Klubu najserdeczniejsze życzenia jedności i wytrwałości, łagodności, przyjaźni i dobrobytu.

W dniu dzisiejszym obchodzimy również Dzień Polskiej Flagi. Barwy narodowe mają dla nas – Polaków mieszkających na emigracji – bardzo szczególne patriotyczne i sentymentalne znaczenie. Nie zapomnijmy zatem o udekorowanie naszych domów Biało-Czerwoną. Bądźmy dumni z bycia Polakami!

Katarzyna Żak wraz z Zarządem Polskiego Klubu w Denver


Życzenia Ministra Jacka Czaputowicza z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą:
https://www.youtube.com/watch?v=x92PXrTvDho&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2n_AY8XDAInDVugDUz75LO3c5W3BxTSa3bSsOH1g7M-w4GbSe2Nzf5t1M

„Polska To Jest Wielka Rzecz” – materiał dla TVP Polonia z życzeniami od Polonii z całego świata, w tym również od Polaków mieszkających w Colorado:
https://drive.google.com/file/d/1fF1mBE0sSNm787Nj4IXQY_10CYjeyIlb/view?usp=sharing

Pismo z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, skierowane przez Wicemarszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego oraz Wiceprzewodniczącej Senackiej Komisji Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą – Panią Janinę Sagatowską oraz Panią Marię Koc:
http://www.polishclubofdenver.com/wp-content/uploads/2020/05/Dzien-Polonii-i-Polakow-za-Granica-02-05-2020.pdfTop