Home / Event / WYBORY PREZYDENTA RP – MOŻLIWOŚĆ GŁOSOWANIA W KLUBIE

WYBORY PREZYDENTA RP – MOŻLIWOŚĆ GŁOSOWANIA W KLUBIE

May
9

Zachecamy wszystkich posiadaczy paszportow polskich do wziecia udzialu w wyborach Glowy Panstwa Polskiego- osoby reprezentujacej wszystkich Polakow na swiecie.  Glosowanie w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej bedzie mozliwe dla wszystkich Obywateli Polskich posiadajacych wazny paszport RP w dniu 9 maja (sobota) w Klubie Polskim w Denver. Konieczna jest wczesniejsza rejestracja osob glosujacych w rejestrze w Konsulacie Generalnym w LA droga korespondencyjna, najlepiej elektronicznie. W odpowiednim terminie powolana zostanie Komisja Wyborcza w Kolorado oraz strona do rejestracji ktorej adres podamy do ogolnej wiadomosci wkrotce.

 

http://losangeles.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wybory_prezydenta_rp_

Tomasz Skotnicki

 

Konsul Honorowy w Kolorado

 

Wiecej informacji

Marszałek Sejmu zarządził wybory prezydenckie na dzień 10 maja 2015 r., natomiast zgodnie z Kodeksem Wyborczym głosowanie w Stanach Zjednoczonych Ameryki odbędzie się w sobotę, 9 maja 2015 r. w godzinach 7.00-21.00 (7 AM – 9 PM).

 

Konsulat Generalny RP w Los Angeles zawiadamia, że 4 lutego 2015 r. marszałek Sejmu zarządził wybory prezydenckie na dzień 10 maja 2015 r., natomiast zgodnie z art. 39 § 6 ustawy z 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy (Dz. U. 21, poz. 112 z późn. zm.) głosowanie w Stanach Zjednoczonych Ameryki odbędzie się w sobotę,  9 maja 2015 r. w godzinach 7.00-21.00. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów, co oznacza głosowanie w USA w sobotę,  23 maja 2015 r.  Informacje o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o siedzibie obwodowej komisji wyborczej właściwej do głosowania korespondencyjnego, zostaną podane do publicznej wiadomości do 10 kwietnia 2015 r.  Konsulat Generalny RP w Los Angeles informuje, iż planowane jest utworzenie siedmiu obwodowych komisji wyborczych – w Los Angeles, San Francisco, Seattle, Houston, Denver, Phoenix oraz Portland. Komisja w Los Angeles będzie wyłącznie właściwa do głosowania korespondencyjnego.

Warunkiem wzięcia udziału w głosowaniu jest posiadanie ważnego polskiego paszportu oraz dokonanie rejestracji w spisie wyborców.  Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej, która informuje o  warunkach udziału obywateli polskich w głosowaniu w obwodach głosowania utworzonych za granicą

 http://pkw.gov.pl/wyjasnienia-informacje-i-pisma-okolne-prezydent/informacja-o-warunkach-udzialu-w-glosowaniu-w-obwodach-glosowania-utworzonych-za-granica-i-na-polskich-statkach-morskich-w-wyborach-prezydenta-rzeczypospolitej-polskiej-zarzadzonych-na-dzien-10-maja-2015-r.html

Termin zgłaszania się do spisu wyborców w celu głosowania korespondencyjnego za granicą upływa  27 kwietnia 2015 r. Termin zgłaszania się spisu wyborców w celu głosowania osobistego w siedzibie komisji wyborczej za granicą upływa  7 maja 2015 r. Prosimy o wstrzymanie się z rejestracją na wybory do czasu oficjalnego utworzenia obwodów głosowania. Prosimy o śledzenie strony internetowej  Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles, profilu  Facebook i komunikatów mailowych.

Top